لیست رستوران های دبی

برای صرف غذا بسیاری از افراد به جای اینکه از رستوران های هتل های محل اقامت خود استفاده کنند، از رستوران های بیرون هتل و درون شهر استفاده می کنند. مهم این است که شما هزینه ای که پرداخت می کنید، سرویس خوب و با کیفیت دریافت کنید. به همین منظور ما لیستی از رستوران های دبی را در اختیار شما قرار می دهیم :

 

رستوران پیرچیک

این رستوران دارای امکانات مناسبی است که از جمله آن ها می توان به منطقه ای دیدنی و جذاب اشاره کرد. برج العرب و مجتمع مدینه الجمیرا  موجب شده اند که ویویی عالی داشته باشد و مشتری ها بتوانند در بهترین شرایط، از انواع غذاها و نوشیدنی های محلی و دریایی در آن استفاده کنند.

 

 

رستوران گلستان

مشتری های خاص همیشه این رستوران دبی را انتخاب می کنند. تنوع غذایی، مکان آرام و زیبا، همچنین طبخ غذاهای ایرانی، موجب شده که این رستوران رونق خوبی داشته باشد

رستوران صدف

یکی دیگر از رستوران های ایرانی دبی  رستوران صدف است که بسیاری از مسافرین ایرانی همیشه به آن جا می روند و از غذاهای وطنی لذت می برند. کیفیت غذا، محل مناسب و صمیمیت محیط و کارکنان از ویژگی های این مرکز است.

رستوران انار

رستوران انار یکی از رستوران های ایرانی است که در بازارچه مدینت الجمیره واقع شده است. کیفیت غذاها، محل بسیار آرام و دیدنی و همینطور برج العرب و برج های بادی موجب شده اند که مشتری های این رستوران هم چشم گیر باشند

 

رستوران ژاپنی Zuma

بسیاری از افرادی که با تور به دبی مسافرت می کنند دوست ندارند از غذای برخی هتل های میل کنند به همین دلیل به دنبال بهترین رستوران های دبی هستند تا وعده های غذایی خود را آن جا میل کنند و این وظیفه ماست که این رستوران های دبی را معرفی کنیم

یکی از رستوران هایی که هم مردم دبی و هم توریست ها به آن اهمیت می دهند رستوران  ژاپنی Zuma است. این رستوران در تزیین غذا و تنوع غذایی مشهور است.

این رستوران در تمام دنیا حدود ۱۰۰ شعبه دارد که نشان گر این شعبه ها وجود نام   Zuma در نام گذاری رستوران ها می باشد.

رستوران  ژاپنی Zuma در دو طبقه بزرگ بنا شده است. در طبقه اول می توانید انواع خوراک های ژآپنی را میل کنید. این خوراکی ها در ظرف های جالبی برای توریست ها آورده می شود که خود اشتهای فرد را باز می کنند.

علاوه بر این، در طبقه دوم، که طبقه بالا حساب می شود می توانید برای گذراندن یک عصر دلپذیر و میل کردن عصرانه سر بزنید. در این طبقه انواع نوشیدنی های گرم و سرد به فروش می رسد.

غذاها به صورت دو نفری حساب می شوند. قیمت غذا ها از ۱۰۰۰ درهم شروع می شود و به طور افزایشی، افزایش پیدا می کند.


 

 

رستوران Rhodes Mezzanine بريتانيايی در دبی

اگر عازم سفر به دبی هستید و می خواهید برای گردش بیشتر از رستوران های خاص در این شهر بهره ببرید توصیه می کنیم که سری به لیست رستوران های دبی بزنید و مطابق میل خود بهترین ها را انتخاب کنید و برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

رستوران های دبی بی شمار اند که برخی نوعی جاذبه ی گردشگری نیز محسوب می شوند و یا در بهترین نقاط شهر و در نزدیکی مراکز توریستی قرار دارند. یکی از این رستوران ها که به رستوران بریتانیایی نیز شهرت دارد Rhodes Mezzaninee نام دارد. این رستوران دارای یک سر آشپز بریتانیایی است که طی سفری به دبی شیفته ی این شهر شده و تمام زندگی خود و کار خود را به دبی منتقل می کند و شغلش را در دبی ادامه می دهد.

او رستوران را راه اندازی کرده و به طبخ غذاهای مخصوص برای توریست ها می پردازد. می توان گفت Rhodes Mezzanine یکی از مجهز ترین رستوران ها و آشپزخانه های دبی است.

از جمله غذاهایی که می توانید در این رستوران سفارش دهید، غذاهای بریتانیایی و فرانسوی است که با طعم و ادویه جات خاص اروپایی، طعم دار شده اند. غذاهای این رستوران عموما دو نفره حساب می شود. یک بسته غذای دو نفره در Rhodes Mezzanine حدودا ۸۰۰ درهم قیمت گذاری شده است که با اضافه کردن ملزومات این قیمت افزایش می یابد.

در منوی این رستوران غذاهای دریایی و مخصوص دبی نیز یافت می شود.

 

 

 

گران ترین رستوران های دبی

 

1_رستوران المحاره:

ستوران المحاره که می توان آن را رستوران صدف ترجمه کرد در واقع نه تنها یکی از دیدنی ترین و جالب ترین رستوران های دبی، بلکه یکی از مهیج ترین

رستوران های کل دنیا است.

زمانی که برای صرف غذا به این رستوران زیردریایی می روید برخلاف سایر رستوران ها برای رسیدن به سالن غذا خوری باید از یک زیردریایی شبیه سازی شده

که آکواریوم های زیبایی را در اطراف شما به نمایش می گذارد عبور کنید.

آکواریوم های رستوران المحاره بیشتر از یک میلیون لیتر آب در خود جای داده است که همین امر باعث شده این رستوران در میان 10 رستوران برتر دنیا قرار

گیرد.

رستوران المحاره با این عظمت خودش جزء کوچکی از هتل برج العرب دبی می باشد.2_ رستوران La Petite Maison ، فرانسوی

یکی از پرطرفدارترین غذاهای دبی، غذاهایی است که رستوران La Petite Maison در سبک فرانسوی سرو می کند. دفترچه رزرو این رستوران همیشه پر است.

آشپزخانه رستوران غذاهایی شامل نخودفرنگی، گوجه و ریحان، صدف و کیک پنیر خود را با استفاده از مواد تازه فصلی تهیه می کند که بسیار مورد توجه اند. قیمت های این رستوران از 1000 درهم برای دو نفر شروع می شود.


3- رستوران Zuma، ژاپنی

مردم زیبا غذای زیبا را می پسندند. این رستوران میعادگاهیست برای کسانی که به خود و غذایی که می خورند احترام می گذارند.

نام Zuma در بین 100 رستوران برتر جهان در سال 2012 نیز به چشم می خورد.

این رستوران در طبقه پایینی خود غذاهای فوق العاده ژاپنی را در بشقاب های کوچک عجیب و غریب سرو می کند و در طبقه بالایی انواع نوشیدنی های خنک به میهمانان عرضه می شود.

قیمت غذا در این رستوران نیز از 1000 درهم برای دو نفر شروع می شود.


4- رستوران Table 9, By Nick and Scott، ترکیبی

کمتر کسی فکر می کرد که مهاجرت گوردون رمزی (Gordon Ramsay) تاثیری در شهرت رستوران های دبی داشته باشد. چندین آشپز از قبیل Scott Price و Nick Alvis برای کمک به سرآشپز مشهور، Verre، به دبی نقل مکان کردند. بعد از افزوده شدن گوردون به این گروه کس دیگری به آنها اضافه نشد.

آن ها سبک غذای اروپایی خود را در قالب Table 9 به میهمانان شهر عرضه کردند. منوی این رستوران یکی از خلاقانه ترین و بدیع ترین منوهایی ست که در دبی به چشم می خورد.

قیمت غذاها در این رستوران از 900 درهم برای دو نفر شروع می شود.


5- رستوران Okku، ژاپنی

در شهری که پر است از انواع برندها و سرآشپزهای بین المللی، رستوران Okku همچنان یکی از خاص ترین آن هاست. موسسین این رستوران، Markus Thesleff و Ramzy Abdul Majeed ریسک بزرگی کردند و تصمیم گرفتند در این مکان بسیار گرم غذاهایی مانند سوشی و دیگر غذاهای ژاپنی را در بشقاب هایی فوق العاده سرو کنند و در این راه موفق بودند.

قیمت ها در این رستوران از 700 درهم برای دو نفر شروع می شود.


6- رستوران Rhodes Mezzanine، بریتانیایی

سرآشپز بریتانیایی این رستوران، Gray Rhodes به قدری به دبی علاقه پیدا کرد که در اقدامی ناگهانی وسایل خود را جمع کرد و برای همیشه به این شهر نقل

مکان کرد. بعد از این اتفاق، شما تقریبا همیشه می توانید او را در رستورانش، Rhodes Mezzanine ببینید. در این رستوران، که یکی از مجهزترین آشپزخانه های

شهر دبی را دارا می باشد، غذاهای کلاسیک بریتانیایی با رنگ و طعم فرانسوی آماده می شوند.

قیمت غذاها در این رستوران از 800 درهم برای دو نفر شروع می شود.
 

7- رستوران Reflets Par Pierre Gagnaire، فرانسوی

اگر فرض کنیم که یک خط نازک مرز بین دیوانگی و نبوغ باشد، بی شک Pierre Gagnaire، سرآشپز این رستوران، بر روی آن راه می رود. فرش کاملا قرمز این رستوران و لوسترهای نامتعارف آن، شما را برای صرف یک غذای بدیع فرانسوی آماده می کند.

قیمت های این رستوران از 1000 درهم برای دو نفر شروع می شود.

 

 


 

 8_رستوران Roberto’s، ایتالیایی

روبرتو رِلا رستوران خود را در قلب مراکز تجاری بین المللی دبی تاسیس کرد. وی امروزه به یکی از بزرگترین نام ها در صنعت آشپزی تبدیل شده است. وی قبل از تاسیس این رستوران آشپز رستورانی به نام BiCE بود، جایی که یکی از بهترین غذاهای ایتالیایی شهر در آن سرو می شد.

با تکیه بر موفقیتش در رستوران BiCE، اینکه روبرتو در رستوران جدیدش که به نام خودش نیز راه اندازی کرده، موفق خواهد بود، پیش بینی سختی نیست.

قیمت ها در این رستوران از 600 درهم آغاز می شوند.

 


 

بهترین رستوان‌ های دبی

بیشتر رستوران‌های دبی از ساعت ۶  بعداز ظهر باز می‌شوند و اکثر آنها داخل هتل‌ها قرار دارند اما رستوران‌های خوبی هم داخل شهر به‌صورت مستقل به طبخ غذا می‌پردازند. ممکن است در یک رستوران هندی غذاهای چینی و تایلندی نیز سرو شود. برخی از رستوران‌ها هم در شب‌های خاصی از هفته، غذاهایی متفاوت با منوی معمولی رستوران سرو می‌کنند. برخی از رستوران هم در تمامی هفته یا روزها و شب‌هایی خاص به‌صورت بوفه کار می‌کنند که می‌توانید با پرداخت مبلغی مشخص و قابل توجه، از همه‌ی غذاها و نوشیدنی‌ها میل کنید. وقتی به سراغ غذا در مکان‌های مختلف دنیا می‌رویم، غذاهای دبی بیش از حد عجیب و غریب است. برخی از رستوران‌های دبی تقریبا همه‌ی غذاهای ملی از سرتاسر جهان را به‌همراه بسیاری از غذاهای خوش طعم و مخصوص ذائقه‌ی عربی، در دبی سرو می‌کنند. دبی راهنمای میشلین (سیستم بین المللی امتیاز دهی رستوران‌ها) مخصوص به خود ندارد، اما آشپزها و رستوران‌های بسیار زیادی دارد که در جاهای دیگری تحت اعتبار این نشریه محبوب کار می‌کردند. هر رستورانی که در اینجا نام می‌بریم فقط جایی برای غذا خوردن نیست، بلکه دکور خیره کننده و منظره‌ی جذاب و شگفت‌انگیز آن تجربه‌ی غذای دلچسبی را به ما می‌دهد.

۱.Pierchic

01

پیرشیک مجموعه‌ای روی اسکله‌ای مجهز و مجلل است که به درون خلیج فارس پیشروی کرده است. رستوران پیرشیک علاوه بر غذاهای اروپایی برخی از بهترین غذاهای دریایی دبی را ارائه می‌دهد و در سال ۲۰۱۰ برای دومین بار به عنوان بهترین رستوران غذاهای دریایی دبی شناخته شد. این اسکله با محیطی رمانتیک و به دور از سر و صدا و شلوغی دبی، مناظری دست نخورده از خلیج نیلگون ارائه می‌دهد

۲. Margaux

02

Julian Mercier، سر آشپز رستوران MARGAUX  بعد از مدت‌ها کار کردن در رستوران ۳۳ ستاره‌ی آلن دوکاس، این رستوران را افتتاح کرد. نه تنها غذا بلکه دکور این رستوران نیز الهام گرفته از محصولات مدیترانه‌ای فرانسه است. مهمان‌ها هم می‌توانند در اتاق غذاخوری سرپوشیده چوبی یا در زیر تاق‌های مشرف به فواره‌ی حیرت‌انگیز دبی، غذا بخورند. این رستوران که در شهر جزیره‌ای قدیمی سوق ال‌بهار قرار دارد از این آدرس قابل دسترس است.

۳. Eauzone

03فضای Eauzone در طول روز بسیار آرامش‌بخش است و احساسی از فضای One&Only Royal Miragee و دریای آرام آن‌سوی آن را القا می‌کند. با این حال، بعد از غروب آفتاب، این محل به مکانی زیبا و جذاب و رستورانی ایده آل تبدیل می‌شود. این طراحی زیبا به‌قدری عالی در کنار استخر قرار گرفته که تصور می‌شود در آب شفاف شناور است. راهرویی پیچ در پیچ روی استخر وجود دارد که ما را به رستوران می‌رساند، جایی‌که باری با محیط بسیار آرام دارد و در کنار استخر آن طناب‌های چادری بزرگ و پر زرق و برق، منظره‌ای شگفت آفریده است. 

۴. Majlis AL Bahar

04

رستوران MAJLIS AL BAHARR بطور با شکوهی در ساحل جزیره خصوصی برج العرب قرار گرفته است. این رستوران هیچ دکوری ندارد و بطور ساده و سنتی با سنگ و میز تزیین شده، با این حال منویی بلندبالا از غذاهای مدیترانه‌ای و خاورمیانه‌ای را ارائه می‌دهد. این رستوران در حالی که چراغ‌های  شهر دبی در حال روشن شدن هستند، دارای موقعیتی عالی برای دیدن غروب خورشید است. همچنین این رستوران یکی از رمانتیک‌ترین مقاصد در دبی است.

۵.  AL hadheerah

05

رستوران خوش نام و نشان Bab Al Shams Resortt، شصت دقیقه با ماشین از فرودگاه دبی فاصله دارد و در محلی دنج و احاطه شده توسط تپه‌های شنی قرار دارد که انگار آبادی‌ جدا افتاده است. در این رستوران مهمانان می‌توانند هنگام صرف غذا، از تماشای بازیگران اسب سوار و شمشیر باز، حرکات موزون و هنرمندان حنا لذت برده و برای ساعت‌ها سرگرم شده و اوقات خوشی خواهند داشت.

۶.  Zheng HE’S

06

سرآشپزهای رستوران Zheng He’ss غذاهایی ارائه می‌دهند که آمیخته‌ای از غذاهای مدرن غربی با طعم و مزه غذاهای سنتی چینی است. چیدمان محیط رستوران به ابعاد این تلفیق می‌افزاید؛ روی محل بار اسکله‌ی کانالی قرار دارد که با پیچ و خم‌های فراوان به Madinet Jumeirah متصل می‌شود. این رستوران فضای ساده‌ی سنتی خود را حفظ کرده، در حالی که منظره‌ای زیبا از برج العرب و خلیج آن ارائه می‌کند.

۷. NOB

U07

رستوران NOBUU که در هتل آتلانتیس قرار گرفته، تلفیقی از جدیدترین سبک غذاهای ژاپنی را با تاثیر گرفتن از غذاهای عربی ارائه می‌دهد، در حالی که Nobu غذاهای کلاسیک خود مانند غذای دلچسب و معروف ماهی cod سیاه سرخ شده که با سس شیرین میسو سرو می‌شود و خوراک ماهی yellowtail که به‌همراه برش‌های نازکی از فلفل jalapeño طعم دلچسبی به همراه دارد را حفظ کرده است. منوی این رستوران توسط بار سوشی و محیطی مدرن، شامل محیط‌های خصوصی برای گردهمایی‌های صمیمی‌تر تکمیل می‌شود. کلاس‌های آشپزی در اولین شنبه هر ماه برگزار می‌شوند که امکان یادگیری اسرار آشپزی این رستوران زنجیره‌ای مشهور در جهان را فراهم می‌آورد. این رستوران توسط سرآشپز معروف Matsuhisa Nobu برای معرفی مجدد غذاهای ژاپنی در سرتاسر جهان، ایجاد شده است.

۸. Hukama

08

رستوران معروف HUKAMAA، نماد احترام به کشور چین است. این رستوران از کوکتل چای تا موسیقی لانگ آسیایی را ارائه می‌کند، اتاق غذاخوری کاملا براساس سبک چینی طراحی شده و غذا نیز به‌سبک معاصر چینی و در سبک‌های مختلف سنتی از ملل چین ارائه می‌شود. تراسی در فضای باز این رستوران قرار دارد که برای غذاخوری در هوای آزاد تعبیه شده و منظره‌ای حیرت انگیز از برج خلیفه ارائه می‌کند.

۹. Buddha Bar

2

رستوران Buddha Bar به عنوان یکی از بهترین محیط‌های تفریحی در دبی است که در هتل Grosvenor Housee واقع شده و بخاطر مجسمه غول پیکر بودا، به این نام معروف شده است. در واقع در این مکان سه سالن رستوران، بار و سالن باز در هوای آزاد وجود دارد که روی دریای عرب قرار گرفته‌اند. بودا بار بیشتر بخاطر غذاهای منحصر به فرد، فضای متنوع و جذاب و صداهای مخوف آن مشهور است. این رستوران مجلل و فاخر تلفیقی از غذاهای سوشی، چینی و تایلندی ارائه می‌کند.

۱۰. AL Mahara

10

رستوران Al Maharaa تصور زنده‌ای در پشت ساختمان برج العرب است. این رستوران در زیر آب یا "زیردریایی" نیست که شما را واقعا به آنجا ببرد بلکه تجربه‌ای فوق العاده و منحصر به فرد از غذاخوردن در آکواریومی وسیع به ما می‌دهد که منظره‌ی زیبایی را برای Al Mahara ایجاد می‌کند. میزهای غذاخوری توسط نور آبی رنگی که از اکواریوم‌ها ساتع می‌شود روشن شده و مهمانان از تماشای ماهی‌های درون آن خسته نمی‌شوند. نیازی به گفتن نیست که غذاهای این رستوران دریایی است و از تلفیق غذاهای شرق و غرب ارائه می‌شوند.

۱۱. Verre

11

Verre توسط Gordon Ramsay سرآشپز بریتانیایی نظارت می‌شود و به‌خاطر توجه دقیق به جزییات شهرت دارد و ۱۲ ستاره‌ی Michelinn  را بدست آورده است. شاید به دلیل همین شهرت است که Verre اغلب مورد توجه اقشار مرفه دبی است. مکان آن سر راست و مستقیم است؛ پارچه‌ی کتان سفید خشک، کارد و چنگال ساده و دیوارهای شیشه‌ای بزرگ، فضایی لطیف و غیرقابل وصف ایجاد می‌کنند. این غذاها در بهترین ظروف تولیدی اروپا سرو می‌شوند.

۱۲. Rhodes Mezzanine

12

تاکنون دبی راهنمای Michelin خود را نداشته، بنابراین به جای آن، سرآشپزهای ستاره‌دار Michelinn را به خدمت گرفته است. بهترین رستورانی که چنین سرآشپزهایی دارد در هتل Grosvenor house توسط Gray Rhodes مدیریت می‌شود که به طور ماهرانه ترکیبی حیرت‌انگیز از غذاهای انگلیسی-فرانسوی ارائه می‌کند. لیست مزه‌های جدید، استثنایی است و ادویه‌های تازه‌ی اروپایی را مورد استفاده قرار می‌دهد.

۱۳. Reflets par Pierre Gagnaire

13

سرآشپز پییر گاگنیر که شهرت جهانی دارد بخاطر خلاقیت مثال زدنی‌ در آشپزی شناخته می‌شود. وی رستوران Reflets par Pierre Gagnaire را در فستیوال سیتی دبی افتتاح کرد. Reflets par Pierre Gagnaire ششمین رستوران وی تا امروز به شمار می‌رود و همانند دیگر رستوران‌هایش در لندن، پاریس و توکیو، موفقیت آمیز بوده است. غذاهایی که در Reflets par Pierre Gagnaire سرو می‌شود تجربه‌ای است که فقط می‌توان به عنوان عمیق "آشپزی تجربه‌گرا" توصیف کرد. مواد ترکیب شده در هر غذا، توسط آشپز برای طعم متنوع آن به‌گونه‌ای انتخاب می‌شوند که کاملا مکمل یکدیگر یا کاملا متضاد باشند. هر دو شیوه پخت موجب تجربه‌ای غیر منتظره، شگفت و فراموش نشدنی می‌شود.

 

 

معروف ترین رستوران های سنتی دبی

 

غذاهای سنتی خاور میانه عطر و طعم خاص به خود را دارند. غذاهایی که نسل به نسل و سینه به سینه بین این قوم منتقل شده‌اند،  تا به امروز و سال 2017 میلادی رسیده‌اند. در این مقاله قصد داریم از دنیای غذ اهای تراز اول رستوران ها و فست فود های لوکس دبی فاصله گرفته و به غذاهای سنتی خاور میانه بپردازیم در این مقاله همگردی را همراهی کنید.

رستوران های دبی

Na3 Na3

این رستوران سنتی بهترین غذاهای محلی خاور میانه را با سیستمی ساده و صمیمی به گردشگران تور دبی عرضه می‌کند. بنابراین اگر به دنبال طعم غذاهای خانگی هستید و دلتان می خواهد محیطی آرام  وصمیمی را تجربه کنید این رستوران را از دست ندهید. سینی غذای شما به طور حتم با نان گرم تازه از تنور درآمده همراه خواهد بود. می‌توانید در این رستوران از صرف وعده‌های صبحانه نهار و شام نهایت لذت را ببرید.

رستوران دبی

Shayan

ناب ترین طعم غذاهای ایرانی را در این رستوران تجربه خواهید کرد. این رستوران که در رایان هتل واقع شده تجربه‌ای فوق العاده از غذاهای ایرانی را در اختیارتان قرار می دهد. می توانید غذای خود را با صرف فنجانی از چای ایرانی آغاز کنید.این رستوران فضایی خصوصی را در اختیار میهمانان خود قرار می دهد و محبوبیتی خاص بین گردشگران توردبی دارد.شاید برایتان جالب باشد بدانید این رستوران ایرانی نیمی از شهرت خود را مدیون نوشیدنی مخصوص ایرانی ها دوغ است. از طرف دیگر اگر در قالب تور یک روزه به رستوران شایان سر زدید از طعم بی نظیر زرشک پلو با مرغ و کباب سلطانی لذت ببرید . فضای داخلی و سرویس دهی این رستوران فوق العاده دیدنی با حالتی سنتی تزئین شده و سبک خاصی از پذیرایی را به گردشگران تورمسافتی دبی عرضه می کند.

رستوران دبی

Levantine

اگر به دنبال رستورانی با منوی سنتی هستید این رستوران می تواند فضایی راحت و صمیمی را به شما ارائه دهد. لونتینا در مجموعه‌ی هتل آتلانتیس واقع شده و فضایی دنج را در اختیار گردشگران توردبی قرار می‌دهد. در این رستوران از منوهایی ساده با طعم‌هایی بی نظیر بهره مند خواهید شد.یکی از مزیت های این رستوران سنتی اجرای موزیک و رقص در محلی در آن است بنابراین در کنار صرف غذا از تماشای رقص های محلی نیز لذت خواهید برد و از فضایی شاد و مفرح در طول تور مسافرتی خود به دبی بهره‌مند می‌شوید.

رستوران دبی

Olea

بدون شک این رستوران جزو منحصر به فرد ترین مجموعه ها در دبی است. می توانید انواع غذاهای سوری، عمانی، فلسطینی ترکی و لبنانی را در این رستوران سفارش دهید. این رستوران با طراحی خاص و بی نظیر خود توانسته محبوبیتی خاص در دبی بدست بیاورد. در این رستوران با طعم های واقعی غذاهای خاور میانه آشنا می شوید و از بوی ادویه و مزه ی خاص این غذاها لذت خواهید برد.

رستوران های دبی

Shabestan

شبستان از دیگر رستوران های ایرانی است که در دبی به شهرتی خاص رسیده و همواره مد نظر گردشگران توردبی قرار دارد. در این رستوران با سرو انواع میوه‌ی تازه و غذاهای سنتی ایرانی از شما پذیرایی می شود. بهترین آشپزهای ایرانی با هنری خارق العاده تلاش می‌کنند خاص ترین منوی غذا را در اختیار گردشگران توردبی قرار بدهند. اگر به این رستوران سر زدید بستنی اکبر مشتی را به عنوان دسر سفارش بدهید. رستوران شبستان با اجرای موزیک‌های زنده، فضایی خاص و فوق العاده را در اختیار گردشگران توردبی قرار می دهد

رستوران های دبی

 

 

بهترین رستوران های چینی در دبی

تعداد رستوران چینی در کشور ما زیاد نیست و همین تعدادی هم که فعال هستند، شیوه تهیه و مواد اولیه و کیفیت نهایی غذای آنها چندان بالا نیست. به همین خاطر بسیاری از علاقمندان به غذاهای چینی بدنبال رستوران های خوب چینی در کشور های همسایه و توریست پذیر هستند. در اینجا ۱۰ رستوران چینی برتر در دبی را برای شما معرفی میکنیم.

چاینا سی- China Sea

بیش از آنکه تصورش را بکنید، این رستوران عجیب و غریب در دیرا بین مهاجران چینی و به خاطر غذای خوبش، مشهور است: شما در دبی تجربه خوردن ناهار در یک رستوران معتبر در سرزمین اصلی چین  را خواهید داشت. مخزن غذاهای دریایی زنده  در ورودی مهمانان، دکور عجیب و غریب دارد. منوی این رستوران بزرگ است و غذاهای خوشمزه ای از جمله خیار دریایی سرخ شده، غذاهای دریایی و سبزی و غذاهای دریایی بخار پز، کوفته، چتر دریایی سرخ شده در روغن شگفت آور، ریشه های کوچک و پرپیچ و تاب که با حساسیت تمام آب پز یا  در روغن جوانه لوبیا سرخ شده، را در خود دارد. خرچنگ لجنی تازه در مقایسه با  مکان های دیگر شهر قیمت بالاتری دارد، بصورت آب پز یا سرخ شده در روغن و فلفل به همراه نان خمیری  و سس سرو می شود. گزینه های گیاهی هم شامل  کرفس و بادام زمینی  سرخ شده در سیر، که به کمال  پخته شده باشد، است. اگر شما در خوردن بی پروا هستید،  نباید در انتخاب خود اشتباه کنید.

این رستوران هر روز از ۱۰٫۳۰ صبح تا نیمه شب باز است.دیرا، خیابان آل مکتوم

China Sea

با- Ba

یک پیشنهاد مناسب برای صرف ناهار با فرمانت چوبی و یکی از روستورانهای چینی در شهر است.این رستوران دو سطحه،  دکور چشمگیر و روشنی برای ساخت یک فضای رمانتیک دارد. برای خنثی کردن تهویه مطبوع خنک،خوردن یک سوپ، که ونتون میگو با چاشنی براث است می تواند یکی از گزینه ها باشد. یک انتخاب سبکتر(ارزانتر)، از جمله برای افراد حساس می تواند سیومای مرغ با  ماهی قزل آلای کوچک و رولت پیچ پیچی و همچنین نان بخار پز باشد. انتخاب غذای اصلی از منو  با وجود خیار دریایی و صدف آبالون  در منو و همچنین  یک خرچنگ فلفلی  سرخ شده، خرچنگ بخار پز  و یک ظرف گیاهی خوشمزه بادمجان سرخ شده در روغن و ورز داده شده با فلفل خشک و بادام زمینی، می تواند هیجان انگیز تر باشد. همچنین  این رستوران  با دسرهای خود مانند شکلات بادام زمینی با کارامل شکلاتی یا بستنی کارامل انگشتی نمکی  شما را غافلگیر خواهد کرد.

این رستوران از شنبه تا سه شنبه از ۷ صبح تا ۱۱٫۳۰ عصر و از چهار شنبه تا جمعه از ۷ صبح تا نیمه شب باز است. نخل جمیرا، نخل فرمونت

Ba

هاکاسان- Hakkasan

می توان انتظار داشت، صرف شام در این رستوران چینی معاصر یک تجربه قیمتی باشد. صندلی ها در غرفه هایی با محیط های کم نور چیده شده اند که آن را  برای یک قرار ملاقات یا مناسبت های خاص ایده آل می کند. همه اجزای رستوران مانند اردک پکن با خاویار بلوگا سلطنتی و صدف آبالون ملایم پخته ژاپنی، شما را محو ظرافتهای خود می کند. برای کسانی که میخواهند هزینه کمتری را متقبل شوند، هاکا دیم سام پلاتر به همراه کمی  کوفته  تازه گوش ماهی، میگو و پیاز کوهی و سی بیس می تواند مناسب باشد. به همین ترتیب، سالاد اردک ترد با پوملو، مهره کاج و موسیر ترد و موریش به همراه مرکبات است که  کاملا چربی اردک را رفع (جبران) خواهد کرد.در ظروف استاندارد چینی، ابتکاراتی به خرج داده شده از جمله  قرار دادن نان کنجد تست ومیگو با فویگرس، و همچنین  یک عدد خرچنگ سرخ شده در روغن و  فلفل که  گوشت خرچنگ به طور کامل از خرچنگ جدا شده و مابقی بدن آن آغشته به سس فلفل است.

این رستوران هر روزه از طلوع آفتاب تا ۴ صبح و ۷صبح تا ۱ بامداد باز است.جاده شیخ زاید، برجهای امارات جمیرا

Hakkasan

رویال چاینا- Royal China

یک آشپزخانه با گرمایش زغالی به روش شرقی  به همراه یک تالار با زمینه قرمز روشن، این رستوران چینی با کلاس و وارداتی از لندن را تشکیل داده است. لوستری مانند چتر دریایی در تالار آویزان است که هم برای ناهار و هم هنگام شام روشن میشود. سفارشات غذایی در اینجا بسیار ساده و به دور از هرگونه تجمل و با خدماتی دوستانه، ارائه می شود.شما می توانید زمانی را که برای آماده شدن غذا منتظر می مانید را با سفارش چای گل یاس و نوشیدن آن پر کنید.فلفل و نمک با تکه ای ازمیگو و سبزیجات ترکیب شده و غذایی مخصوص این رستوران را برای مهمانان فراهم می کند.نمک و فلفل به ماهی مرکب در حال سرخ شدن افزوده می شود و سایر چاشنی ها نیز به آن (ماهی) افزوده می شود.اردکی که با چاشنی ها معطر شده و کاملا با چاقو ورز داده شده در روغن سرخ شده و ترد می شود. برای سبزیجات، چند گزینه از جمله بوچوی با سیر و قارچ سرخ شده با سس صدف وجود دارد.

این رستوران هر روز از ۱۱٫۳۰ صبح تا ۱۱٫۳۰ عصر باز است. ساختمان شماره ۴DIFC.

Royal China

شنگ پلازا- Shang Palace

اگر شما به دنبال برای یک وعده غذایی مناسب و معقول چینی در دیر و دبی جدید، جاییکه اکثر رستوران های شرق دور در آن قرار دارند میگردید، کاخ شانگ( شانگ پلازا) را باید در لیست  خود قرار دهید. این رستوران ها با دکور سنتی، میزهای گرد ناهار خوری و کیفیت مواد غذایی خود،احساس مثبتی را به شما القا می کنند.  پلاتر(دیس) مخلوط و اشتها آور ایده آلی برای مهمانان فراهم شده است که شامل وعده کوچکی از مرغ کبابی  با ذرت، چتر دریایی ترشی با سس تند، خیاردریایی و گوشت دنده گاو است. اردک پکنی و پنکیک به دقت و مهارت آماده شده که نشانه مهارت آشپز آن است.خدمات انقدر دوستانه و لذتبخش است که ممکن است رستوران را با مهمانی های غیررسمی اشتباه بگیرید.همچنین انواع ظروف از جنس خاک رس  برای سرو شاه گوش ماهی با مارچوبه و قارچ خوراکی دنبلان سیاه و سفید و بادمجان با میگو با سس تند وجود دارد.

این رستوران از یک شنبه تا جمعه از ۱۲٫۳۰ ظهر تا ۳ عصر و ۷ عصر تا نیمه شب بز است و یک شنبه ها ۱۱ صبح تا ۳ عصر و ۷ عصر تا نیمه شب باز است. جاده شیخ زاید، هتل شانگری لا

Shang Palace

چاینا کلاب- The China Club

غرق در نور طبیعی و کنگره ها، هر مجموعه از میز وصندلی ها درغرفه خصوصی قرار دارند.این رستوران، جایی مناسب برای صرف ناهار در رادیسون بلو دیراست و یکی از قابل اعتماد ترین رستوران های چینی  شهر است. مواد غذایی ( وعده های غذایی ) آن به گونه ای است که تا حد زیادی شما را به برگشت و صرف دوباره آنها تهییج می کند. خرچنگ سرخ شده با پیاز بهاره و زنجبیل کاملا پخته؛ قطعات  دم خرچنگ که هنوز هم تازگی پوسته آن، به خوبی هویداست، ظرف پذیرایی را بیش از حد سنگین می کند. مقدار زیادی از غذاهای گیاهی، مانند لوبیا آب پز با سرخ شده با ترشی چینی و بادمجان سرخ شده و موریش سیچوان معطر وجود دارد. برای صرف دسر شما منتظر نخواهید ماند و دسر این رستوران آنقدر خوشمزه است که  می بایست مراقب انگشتانتان باشید.کرم (بستنی) خنک و روح افزای نارگیل  و مروارید درخت ساگو فقط بخشی از این دسر ها هستند.

این رستوران هر روز از ۱٫۳۰ ظهر تا ۳ عصر و ۷٫۳۰ عصر تا ۱۱ شب باز است. دیرا، جاده بنی یاس، هتل رادیسون بلو دیرا

The China Club

هات پات ژیائو وی یانگ- Xiao Wei Yang Hotpot

هنگامی که شما درشیائو وی یانگ قدم می زنید، بلافاصله مشخص می شود که این یکی از جواهرات پنهان دبی است: رستوران جمع و جور و ردیفی از میز و صندلی ها. یک سوپ را انتخاب می کنیم – که در یک ظرف فلزی بزرگ که بروی سینی داغی قرار داده شده آورده می شود -و لیست بسیار طولانی از مواد تشکیل دهنده آن شامل همه چیز، از ماهی، صدف، کوفته و تقریبا همه نوع گوشت، سبزیجات، رشته فرنگی، توفو و غیره می شود. تمام گزینه های منو تازه، با طراوات و بصورت خام هستند که پخته شده و به سر میز آوره می شوند. علی الخصوص برش نازکی از گوشت گاو، قارچ اینوکی و رشته فرنگی تازه فوق العاده هستند. رشته فرنگی هرگز خیس نمی خورد و آشپز گوشت گاو آبدار را در قارچ و چاشنی های معطر که طعم ملایم دیوانه کننده ای دارند، می پزد و فقط یک گاز از آن کافی است تا غرق لذت خوردن آن شوید. پیشخدمت ها واقعا مهمان نواز هستند و منو را به همراه راهنمایی های خود عرضه می کنند. محل استقلرا این رستوران کاملا اصیل است اما واضح است که جذابیت این رستوران بخاطر غذای خوشمزه آن و مشتری مداری اش می باشد.

این رستوران روزانه از ۱۱٫۳۰ صبح تا ۱ نیمه شب باز است.. نهر دیرا دوبی، نزدیک رادیسون بلو، دیره، جاده بنی یاس مکانهای دیگر: شهر بین المللی(۰۵۰۱۵۱۷۲۲۸)، ماریانای دوبی

Xiao Wei Yang Hotpot

یووان- Yuan

خود را به دور از گزینه های صرف ناهار( غذا) در آتلانتیس در نظر بگیرید. ورودی مستقل این رستوران با نخل تزیین شده و انچنان که انتظار می رود،عروسکهای چینی زیبا و به سبک چینی سالن آن و دکورش را خیره کننده ساخته اند.کنگره هایی گسترده با آمیزه ای از صدف مروارید خاتم  بر روی یک پلت فرم روشن در رستوران اجرا شده، کناره صندلی های آن رستوران که برای یک پادشاه مناسب است(شاهانه)،نوارهای نقره ای زیبا آویزان به پارچه های ابریشمی گل برجسته آبی رنگ مزین شده اند. مواد غذایی مناسب و معقول است، اما قیمت های آنها زیاد است و میگو جون متشکل از سخت پوستان بزرگ که در یک طعم دهنده جون خوابانیده شده، می تواند برای شروع مناسب باشد  در حالی که پیراشکی میگو بخار پز با خردل زرد خوب  به گونه ای که اصلا مزه خردل حس نشود نیز گزینه بدی نیست. غذاهای دیگر شامل سالاد مرغ ترد با پوملوبا آلو انبه و انتخاب ظروف رسی، از جمله بادمجان و کشک لوبیا ی پخته شده با سس فلفل سیاه و سفید از گزینه های متوسط غذایی این رستوران هستند. دسر مبتکرانه و کاملا برتر است، به ویژه در حوزه تمشک و پنیر کف آلود.

این رستوران شنبه ها از ۱۲٫۳۰ صبح تا ۴ عصر و ۶ عصر تا ۱۱ عصر؛ پنج شنبه ها از ۱۲٫۳۰ صبح تا ۴ عصر و ۶ عصر تا ۱۱٫۳۰ عصر؛ جمعه ها ۶ عصر تا ۱۱٫۳۰ عصر باز است.نخل جمیرا، نخل اتلانتیس(. شعبه: Dhs188(برای نوشیدنی های سبک)

Yuan

 

 

 

 

تزیینات عاشقانه این رستوران چینی در آبراه  مینا عبد السلام، آن را به یکی از محبوب ترین رستوران های چینی در شهرتبدیل کرده است. مواد غذایی خوب و فضای آرام ودکوری با دورنمایی از شرق دور شما را بیش از پیش مدهوش میکند. با کمی جستجو در منوی غذاهای بخار پز به غذاهایی از جمله خرچنگ و قارچ خوراکی دنبلان و یا اسفناج و خرچنگ های کوچک که در بالای هر کدام یک برش نازک از هویج قرار داده شده بر می خوریم که می توان از کیفیت غذای ان مطمئن بود. خرچنگ با پوسته نرم ترد سرخ شده در روغن نیز برای شروع  بد نیست. همراه با انبه سبز، گشنیز،آلو ترش ، که قلب شما را هیجان زده خواهد کرد. انواع سوپ غیر معمول از جمله گوشت گاو چرخ کرده  با لوبیا و کشک کدو تنبل  وسوپ غذاهای دریایی در اینجا سرو می شود و همچنین قسمت هیجان انگیز منو شامل فیوگرس پخته وصدف آبالون است.برای دسر گزینه های وسوسه انگیزی مانند ژله علف لیمو سرد با میوه اژدها و شربت لیمو پیشنهاد می شود.

این رستوران هر روز از ظهر تا ۲٫۳۰ عصر و ۷ عصر تا ۱۱٫۳۰ عصر باز است. ام سکیم، مدینه الجمیرا، مینالسلام شعبه: Dhs425( برای نوشیدنی های سبک)، DhS525(با نوشیدنی خانگی). جمعه ۱۲:۳۰-۴ عصر.

Zheng He’s

 

  • معرفی رستوران های ساحلی دبی

در زیر لیستی از رستوران هایی آمده است که در نزدیکی آب و یا روی آب در دبی واقع شده اند.

Al Mansour Dhow At Radisson Blu Hotel,Dubai Deira Creek

انتخاب نهر دبی بجای صحرا دبی سرگرمی،منظره و غذاهای مشهور و محبوب مختص خودش را دارد.این یعنی شما میتوانید شب خود را بطور کامل بر روی کشتی سنتی Radisson Blu سپری کنید.بوفه مفصل این کشتی شامل غذاهای هندی و خاورمیانه ای است.از منظره فوق العاده خلیج ساحلی در شب لذت ببرید.۱۸۵ درهم.

Alexandra Floating Restaurant

گشت زنی در نهر دبی که همراه با شام بود و برای سال های زیادی محبوب توریست ها،حالا به مارینا دبی هم آمده است.Alexandra یک کشتی ۹۰ فوتی است که هرشب در بین آسمان خراش ها کار میکند.علاوه بر بوفه بین المللی،شما میتوانید از سرگرمی های این کشتی که شامل یک خواننده و … است،لذت ببرید.با اینحال،ستاره اصلی،خود مارینا دبی است.این کشتی پرنور و بسیار قد بلند فرصتی به شما میدهد که از یکی از زیباترین محله های دبی(مارینا)استفاده کنید و لذت ببرید.۱۶۰ درهم.
غذاهای بین المللی-مارینا دبی

رستوران های ساحلی دبی

Aprons & Hammers

مهم نیست که این کشتی لنگر انداخته و بندر Mina Seyahi خانه دائمی اش شده است-با اینحال همچنان یکی از بهترین کشتی ها از نظر تجربه غذاخوردن و لذت بردن میباشد.مطابق با اسمش،هنگامی که وارد کشتی میشوید،به شما یک دامن(Apron)و یک چکش(Hammer) میدهند.چکش برای خرد کردن خرچنگ و دامن برای اینکه از ریختن غذا بر روی لباستان جلوگیری شود.تم دریایی این کشتی جالب است و با اینکه شما نمیتوانید تجربه آرامی را از کشتی سواری داشته باشید،ولی موضوعی بسیار درمانی درباره خرد کردن غذا به تکه های کوچکتروجود دارد که خارج از شوخی و تمسخر است.قیمت ها متغییر هستند.
غذاهای دریایی،غذای گیاهی

رستوران های نزدیک آب دبی

Bateaux Dubai

شب ها در کنار ساحل نهر دبی راه بروید و از تعداد رستوران های شناور در این مکان شگفت زده شوید.ولی این کشتی شیشه ای است که میتوان آن را به عنوان یک رستوران عالی برای صرف غذا بر روی آب توصیف کرد.شما میتوانید در اینجا اردک و پوره کدو و همچنین رست بیف به همراه قارچ له شده سفارش دهید.دیگر این کشتی یک رستوران واقعی و کامل است و رستورانی است که در نهر دبی گشت میزند و منظره چشم نوازی را از دبی قدیمی در شب به شما میدهد.۴۱۵ درهم(نوشیدنی های سبک)،۵۲۰ درهم(نوشیدنی نامحدود)
غذاهای اروپایی مدرن، غذاهای بین المللی -

رستوران های کنار آب دبی

BBQ Donut

در BBQ Donut که یک وسیله گشت زنی در نهر دبی است،شما هم مسئول هدایت کردن کشتی خود هستید و هم مسئول پختن غذا.قبل از سوار شدن شما میتوانید برای باربیکیو خود بین مرغ،برگر،استیک یا پکیج خرچنگ انتخاب کنید.همچنین میتوانید همراهان خود را هم انتخاب کنید.هزینه ها بر اساس هر نفر است:۱۸۰ درهم برای ۳۰ دقیقه،۳۰۰ درهم برای یک ساعت،۵۰۰ درهم برای دو ساعت،برای هر نیم ساعت اضافی ۱۸۰ درهم.پکیج های غذا از ۱۴۵ درهم شروع میشوند.
برگر،غذای دریایی،استیک

Madinat Jumeirah

رفتن به رستورانی مانند Pai Thai با استفاده از قایق خصوصی،روشی است که ما دوست داریم صرف وعده غذاییمون رو شروع کنیم،ولی چرا صرف غذا را بر روی یکی از همین قایق های خصوصی تجربه نکنیم.این قایق ها که هر روز فقط یک بار کرایه داده میشوند،یکی از اختصاصی ترین گزینه های صرف غذا در دبی به حساب میایند و اگر قایق را برای یک روز اجاره کنید میتوانید هنگام نوشیدن چای از گشت زدن قایق در کانال های زیبا هم لذت ببرید.۷۵۰ درهم برای هر زوج.
Umm Suqeim – 

۱۰۱Dining Lounge

در دورترین نقطه از حلال غربی پالم جمیرا یک مارینا خصوصی که فقط و فقط به جزیره نخل تعلق دارد،وجود دارد که شما در آنجا میتوانید رمانتیک ترین رستوران های شهر را ببینید.این رستوران های غذاهای رده بالایی سرو میکنند و به دلیل اینکه در کنار ساحل قرار دارند،دارای آب و هوای طبیعی هستند.۱۰۱ همچنین دارای سرویس کرایه کشتی و قایق هم هست و شما میتوانید غذای خود را بر روی یک کشتی خصوصی صرف کنید.
غذاهای مدیترانه ای-پالم جمیرا- 

رستوران دبی

Shimmers

سادگی و ساده بودن کلید یک تجربه عالی از صرف غذا در ساحل است.به همین دلیل است که ما ظاهر جدید Shimmers در Mina A’Salam را میپسندیم.نوآوری وسیع این رستوران باعث پیچیده شدن فرمول تست شده و امتحان شده آن نمیشود و با اینکه تمامی جزئیات و میز و صندلی ها و تزئینات تغییر کرده اند و نو شده اند ولی با اینحال این رستوران جایی است که قطعا در خاطر شما باقی میماند.این رستوران آنقدر به دریا نزدیک است که شما میتوانید نمک دریا را مزه کنید و پاشیده شدن قطرات آب را احساس کنید.آشپزخانه این رستوران ارائه دهنده غذاهای مدیترانه ای ساده به همراه سالن موسیقی است و دارای آرامش خاصی میباشد.
غذاهای بین المللی -Mina A’Salam،Madinat Jumeirah-Umm Suqeim 

Palm Grill

این تجربه غذاخوردن بدون کفش باعث میشود که گردش در ساحل جزء یکی از دلبری های این رستوران باشد.آفتاب روزانه و باربیکیو این رستوران باعث بالا رفتن جذابیت این رستوران ساحلی میشود.صندلی های خاص این رستوران و تراس چوبی آن محیط آرام این رستوران را بیشتر محسوس میکند و همچنین نوشیدنی های ترکیبی مختلفی وجود دارند که شما میتوانید هنگام قدم زدن بین درختان نخل آنهارا بنوشید.
غذای دریایی-The Ritz Carlton Dubai،مارینا دبی 

رستوران کنار آب دبی

Sea Fu Restaurant

رستوران آسیایی غذاهای دریایی استایل،کیفیت و یا معیار های دیگر غذا را به هیچ عنوان تغییر نمیدهد و کم نمیکند.هر دفعه که شما از این رستوران دیدن کنید مثل این میماند که به جایی مسافرت کرده اید و تراس بیرونی آن که دقیقا کنار آب است،مکان فوق العاده ای است که از لحظه لحظه بودن در آنجا و وقت گذراندن در آنجا،لذت ببرید.